خوشبو کننده خودرومقالات عمومی

مزیت استفاده از خوشبو کننده خودرو

امروزه با وجود اینکه خودروها نقش اساسی در زندگی افراد ایجاد می‌کنند، رسیدگی به این خودروها از طریق خرید خوشبو کننده خودرو و موارد این چنین بسیار مورد اهمیت قرار گرفته است. از آنجایی که مردم به خصوص در شهرهای بزرگ، مدت زمان زیادی را در خودرو سپری می‌‌کنند، سعی می‌کنند تا شرایطی را در خودرو بوجود آورده تا زمان طولانی که در خودرو هستند فضایی راحت و دلنشینی داشته باشند. طبیعتا استفاده از لوازم جانبی مختلفی از جمله خوشبو کننده می‌تواند تاثیر فوق‌العاده‌ای در این زمینه داشته باشد.

استفاده از خوشبو کننده خودرو

با توجه به اینکه فضای داخلی کابین بسیاری از خودروها عموما از مواد پلاستیکی، چرم یا پارچه تشکیل شده‌اند، با گذشت زمان این مواد در معرض آلودگی هوا قرار می‌گیرند و ممکن است بوی نامطبوعی در فضای کابین خودرو پخش کنند. همچنین تابش نور خورشید نیز تاثیر زیادی در بو گرفتن کابین خودرو دارد. در هر حال همانطور که می‌دانید هیچ چیز به اندازه بوی بد ماشین نمی‌تواند افراد را ناراحت کند، زیرا بوی بد و ناخوشایند از آن دسته از مشکلاتی است که سریعا شما را از رانندگی خسته کرده و فضایی نامناسب را بوجود می‌آورد. طبیعتا در اینجا یکی از راحت‌ترین راه‌حل‌ها برای رفع این مشکل استفاده از خوشبو کننده خودرو است. به طور کلی مشاهده می‌‌شود که خوشبو کننده ها دارای رایحه‌ها و انواع مختلفی هستند که افراد می‌‌توانند متناسب با سلیقه و نیاز خود نوعی از آن را انتخاب نمایند.

از بین بردن بوی نامطبوع خودرو

اگرچه برای از بین بردن بوی نامطبوع خودرو یکی از سریع‌ترین راه‌ها استفاده از خوشبو کننده خودرو می‌باشد، اما توجه داشته باشید با وجود اینکه افراد زمان زیادی را در داخل کابین خودرو سپری می‌‌کنند پس لازم است تمامی نکات برای از بین بردن بوی نامطبوع رعایت شود تا شما بتوانید با خیال راحت‌تری رانندگی کنید. در ابتدا لازم است آنچه که ایجاد بوی نامطبوع کرده است را از بین ببرید. مثلا گاهی اوقات، فاسد شدن مواد غذایی مانده در داخل کابین ماشین منجر به ایجاد بوی نامطبوع می‌‌شود. همچنین باید به صورت مرتب و منظم نظافت ماشین انجام شود که برای نظافت ماشین‌ها می‌توان گفت بهترین راه استفاده از جارو برقی است‌. سپس می‌توانید با اسپری مخصوص، شیشه‌ها، فرمان و داشبورد را نیز از گرد و غبار پاک کرده و در آخر مهم‌ترین مرحله را یعنی استفاده از خوشبو کننده ماشین را انجام دهید که با این کار راحت می‌توانید بوی خوشی را به خودرو هدیه دهید.

مطالعه این مطالب را هم پیشنهاد می‌کنیم:

ترکیبات خاص و خوشبو کننده خودرو

همانطور که گفته شد، امروزه انواع مختلفی از اسپری خوشبو کننده خودرو در بازار موجود است و استفاده از هر یک از این خوشبوکننده‌ها می‌تواند رایحه لذت‌ بخشی در کابین خودرو شما ایجاد کرده که موجب لذت در هنگام رانندگی می‌‌شود. اما برخی رایحه‌ها هستند که موجب می‌شوند بوی ماشین شما به بویی خاص تبدیل شود و به طور کلی اسپری مخصوص خودرو نام دارد. مثلا یکی از طرح‌های موجود در بازار اسپری با رایحه خودرو نو است که افراد می‌ توانند از این محصول استفاده کرده و حتی در هنگام فروش ماشین نیز بتواند حس نو بودن ماشین را به خریدار القا کند، که طبیعتا ترکیبات به کار رفته در هر کدام از این اسپری‌ها با یکدیگر متفاوت می‌باشد.

خرید خوشبو کننده خودرو

خوشبو کننده قوی ماشین

اگرچه خوشبو کننده خودرو در انواع معمولی می‌تواند برای بسیاری از ماشین‌ها مناسب؛ باشد اما لازم است بدانید خودروهایی چون تاکسی‌ها که در طول روز سرنشین‌های زیادی دارند، بدون شک دچار بوی ناخوشایند شده و همچنین برخی افراد در حین رانندگی عادت به استعمال سیگار و دخانیات داشته که  آرام آرام بوی سیگار در تمام ماشین پخش شده و ماندگار می‌شود. در این حالت طبیعتا نیاز است که از خوشبو کننده قوی خودرو استفاده شود تا بوهای نامطبوع هرچه سریع‌تر از بین رفته و سرنشینان جدید را آزار ندهد‌. مثلا می‌توانید از اسپری با اسانس‌های قوی و طبیعی یا اسانس‌های ضد بوی تنباکو استفاده کنید تا راحت‌تر بتوانید بوی نامطبوع را از بین برده و فضایی دلنشین در خودرو خود ایجاد کنید.

مزیت استفاده از خوشبو کننده خودرو

حال با تمام این‌ها در می‌یابیم که در استفاده از خوشبو کننده ماشین مزیت‌هایی وجود دارد. مثلا با استفاده از این خوشبوکننده‌ها شما می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن و بسیار آسان انواع بوهای ناخوشایند را از بین برده و رایحه دلپذیری در ماشین بوجود آورید. به طوری که با استفاده از این خوشبوکننده‌ها شما به طور دائم در فضای ماشین بوی خوشی را ایجاد کرده‌اید. از طرفی لازم است بدانید یکی دیگر از مهمترین مزیت‌های استفاده از خوشبو کننده خودرو این است که از اسانس‌های کاملا طبیعی در ساخت این خوشبو کننده ها استفاده شده و همانطور که گفته شد نوعی از این اسپری‌ها موجب از بین بردن بوی سیگار می‌شود. حتی اگر شما تمایل داشته باشید در مقطع و زمان خاصی خوشبو کننده هوا استفاده کنید و بوی خوش در فضای ماشین ایجاد کنید، نیز می‌توانید اسپری‌هایی با بوی مقطعی را انتخاب نمایید. از طرفی دیگر حمل آن آسان بوده و فضایی را اشغال نمی‌کند. در این صورت استفاده از این خوشبو کننده در هر مکان و زمانی برای شما امکان پذیر خواهد بود.

انواع خوشبو کننده ماشین

علاوه بر آنچه بیان شد یکی دیگر از مزیت‌های خوشبو کننده خودرو این است که انواع مختلفی داشته و افراد می‌‌توانند متناسب با سلیقه خود نوعی از آن را انتخاب کنند. مثلا خوشبوکننده های قطره‌ای یکی از انواع این خوشبوکننده ها است که می‌توان گفت نحوه مصرف آن به صورتی است که باید چند قطره از این مایع را روی یک پنبه بریزید و در قسمتی از خودرو قرار دهید.

خوشبو کننده خودرو افشان نیز نوع دیگر خوشبو کننده ها می‌باشد که می‌‌توان گفت رایج‌‌ترین آنها است و به صورت اسپری استفاده می‌شود. این خوشبو کننده رایحه‌های متنوعی دارد، اما به دلیل دارا نبودن الکل معمولا ماندگاری بالایی ندارد و مهمترین دلیل محبوبیت آن متنوع بودن رایحه‌های آن است. خوشبو‌کننده های عروسکی به گونه‌ای است که می‌توان آن را در هر گوشه‌ای از ماشین نصب کرد؛ به صورتی که این نوع خوشبو کننده به شکل عروسکی کوچک بوده و شما می‌توانید آن را آویز کرده و از بوی خوش آن لذت ببرید. خوشبو کننده دریچه کولر نیز به گونه‌ای است که به دریچه کولر متصل شده و در هنگام استفاده از کولر رایحه‌ای خوشبو به طور یکنواخت در داخل خودرو پخش می‌کند.

رایحه های خوشبو کننده ماشین

با وجود اینکه رایحه‌های مختلفی از خوشبو کننده خودرو در بازار موجود است و افراد می‌ توانند متناسب با سلیقه خود آن را انتخاب کنند، اما توجه داشته باشید که پیشنهاد می‌شود در هنگام خرید خوشبو کننده ها در اولین مرحله به فصل سال دقت کنید. به طوری که مثلا برای فصل زمستان و فصل‌های سرد سال رایحه‌‌های گرم برای ماشین مناسب هستند که می‌توانید از رایحه‌های دارچین، نارگیل یا کاج استفاده کنید تا فضای آرامش‌ بخش بوجود آورید. فصل بهار فصل تازگی و تولد دوباره طبیعت است که می‌توانید از رایحه‌هایی چون سیب سبز، آلوورا و طالبی و هلو استفاده کرده که تداعی کننده تازگی و فصل بهار می‌باشد و بوی سبکی داشته و خیلی تند نمی‌باشد. اما در فصل تابستان طبیعتا سرد بودن هر فضایی دلپذیر است پس بهتر است از خوشبو کننده ها با رایحه سرد فانتزی همچون رایحه آناناس و استوایی استفاده کنید. بهترین اسپری خوشبو کننده ماشین نیز برای فصل پاییز پایه‌های چوبی است که پایه چوب سوخته یا جنگلی دارد‌. رایحه‌های نوشیدنی و خوراکی‌های گرم چون قهوه، شکلات و زنجبیل که بوی تند دارد می‌تواند برای این فصل مناسب باشد.

توصیه های مهم برای خوشبو کردن ماشین

حال هنگامی که با توجه با فصلی که در آن قرار دارید و البته متناسب با سلیقه خود، خوشبو کننده خودرو را انتخاب کرده‌اید طبیعتا با استفاده از آن می‌توانید سریع خودرو خوشبو داشته باشد. اما در نظر داشته باشید که در کنار استفاده از این خوشبو کننده ها همانطور که پیش‌تر هم ذکر شد لازم است حتما نظافت داخل خودرو را رعایت کرده تا خودرویی تمیز و البته خوشبو در اختیار شما باشد. از طرفی توجه داشته باشید اگر از خوشبو کننده های افشانه یا قطره‌ای استفاده می‌کنید حتما به نقاطی که خوشبو کننده را استفاده کرده‌اید دقت کنید؛ مثلا جنس پارچه سقف خودرو می‌تواند نقشه زیادی در جذب بود داشته باشد پس بهتر است در هنگام اسپری کردن خوشبو کننده خودرو، حتما به سقف خودرو اسپری کنید.

امتیاز ۵ از ۵ – ۱ رای
spinner در حال ثبت رای

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا