خوشبو کننده کفشمقالات عمومی

معرفی چند خوشبو کننده کفش خانگی

خوشبو کننده کفش یکی از محصولاتی است که بویژه در فصول گرم سال مورد توجه افراد قرار می‌گیرد. دلیل این امر نیز افزایش میزان تعرق است. تعریق در کنار وجود باکتری‌ها و آسیب‌های احتمالی پا از مهمترین عوامل ایجاد بوی بد پا هستند. برای رفع این معزل علاوه بر خوشبو‌کننده‌های کفش موجود در بازار، چندین راهکار خانگی نیز وجود دارد. در این مقاله به بررسی این راهکارهای خانگی ساخت خوشبوکننده‌های کفش خواهیم پرداخت.

۱٫ استفاده از یک تکه پارچه نرم و تمیز

با قرار دادن یک تکه پارچه نرم و تمیز درون کفش‌ها به مدت یک شب می‌توانید بوی بد کفش را بگیرید.

۲٫ نمک

مطالعه این مطالب را هم پیشنهاد می‌کنیم:

نمک به عنوان یک جاذب رطوبت می‌تواند به خوشبوکننده‌گی کفش کمک نماید. کفش‌هایی از جنس کنف به‌ویژه هنگامی که بدون جوراب مورد استفاده قرار گیرند، مستعد بو گرفتن هستند؛ که با پاشیدن مقداری نمک در آن‌ها می‌توان از آن جلوگیری کرد.

۳٫ چای کیسه‌ای سیاه

تانن موجود در چای سیاه خاصیت ضد باکتریایی داشته و به عنوان یک خوشبو کننده طبیعی کفش می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

برای استفاده از چای کیسه‌ای سیاه به‌عنوان خوشبو کننده کفش، بایستی در ابتدا چای سیاه را به مدت ۲ الی ۳ دقیقه در آب جوش قرار دهید؛ سپس آن‌را خارج نموده و پس از خشک کردن به مدت یک ساعت درون کفش‌ها قرار دهید.

۴٫ جوش شیرین

مقدار کمی جوش شیرین را داخل کفش‌ها ریخته و اجازه دهید که تا صبح در داخل کفش‌ها باقی بماند. پس از مدت مذکور جوش شیرین را از کفش‌ها خارج نمایید. هنگام استفاده از جوش شیرین به عنوان یک خوشبو کننده کفش، به این نکته توجه کنید که برای کفش‌های چرم از این ماده استفاده نکنید، چراکه باعث خشکی کفش خواهد شد.

۵٫ سرکه

ترکیب سرکه و آب نیز راهکار مناسبی برای خوشبو کردن کفش است. با ترکیب ۳ واحد آب و ۱ واحد سرکه، محلولی به دست می‌آید که به دلیل خاصیت اسیدی به میکروب‌ زدایی پا و کفش‌ها کمک کرده و به خوشبو کردن کفش‌ها کمک می‌کند.

۶٫ عصاره‌ی روغن‌ها

خوشبوکننده‌های کفش طبیعی در لیست ما جایگاه ویژه‌ای دارند. عصاره‌ی روغن‌هایی چون، اوکالیپتوس، میخک و یا روغن درخت چای را می‌توان به عنوان خوشبو کننده طبیعی مورد استفاده قرار داد. با آغشته کردن یک دستمال به این روغن‌ها و قرار دادن آن در کفش می‌توانید بوی بد کفش را از بین ببرید.

۷٫ الکل

ریختن مقداری الکل بر روی کفش علاوه بر ضدعفونی کردن محیط کفش، به خوشبو کردن کفش هم کمک می‌کند.

۸٫ پودر بچه

با ریختن مقداری پودر بچه درون کفش می‌توانید از بو گرفتن کفش‌ها جلوگیری کنید.

۹٫ قرار دادن کفش‌ها در فریزر

درصورتی‌که راهکارهای پیشین در خوشبو کردن کفش شما موفقیت‌آمیز نبود، کفش‌ها را در یک نایلون گذاشته و در دمای پایین درون فریزر قرار دهید.

این کار باعث از بین رفتن باکتری‌هایی می‌شود که عامل ایجاد بوی بد کفش هستند. این باکتری‌ها در دماهای پایین از بین می‌روند. بنابراین بهتر است هر شب فرایند سرمادهی کفش‌ها را انجام دهید تا از شر بوی بد کفش‌ها رها شوید و کفش‌هایی خوشبو داشته باشید.

برخی از خوشبوکننده‌های کفش مانند الکل، محلول سرکه و فریز کردن، علاوه بر خاصیت خوشبوکنندگی، ضدعفونی‌کننده فضای درونی کفش نیز هستند. این خوشبوکننده‌ها رشد باکتری‌ها را کند کرده و از ایجاد بوی نامطبوع کفش جلوگیری می‌کنند.

در این مقاله به صورت مختصر راهکارهایی ساده اما موثر برای خوشبو کردن کفش معرفی شد که با هزینه ای اندک قابل استفاده می‌باشند.

امتیاز ۵ از ۵ – ۱ رای
spinner در حال ثبت رای

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا